Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Paczka gorących serc

09.12.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Młodzież Gimnazjum Publicznego w Mircu dołączyła do charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka”.

 

 

 

„Szlachetna  Paczka” to cykliczna akcja charytatywna licząca 13 lat. W 2000 roku studenci z akademickiego duszpasterstwa w Krakowie prowadzeni przez ks. Jacka Stryczka (obecnie prezesa Stowarzyszenia „Wiosna”) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Na tej mapie gorących serc pojawił się również Mirzec za sprawą nauczycielek: Anny Kawalec, Jolanty Zalewskiej oraz Iwony Gralec, które nawiązały kontakt ze liderem sztabu powiatowego akcji Grażyną Raczyńską. Starachowiccy wolontariusze uczestniczący w akcji, czyli Super W, znaleźli rodziny w potrzebie, następnie spotkali się z nimi, zdiagnozowali ich sytuację, poznali konkretne potrzeby i podjęli decyzję o zakwalifikowaniu do projektu.

Mirzeccy gimnazjaliści z ogromnym entuzjazmem włączyli się do akcji. Los przydzielił im rodzinę składającą się z mamy Ewy oraz dwojga dzieci: Małgosi i Piotrusia. Znalazła ich wolontariuszka Elżbieta Kowalczyk.

Pod szkolną tablicą, na której wypisane były potrzebne artykuły, z jakich miała składać się szkolna paczka, niemal bez przerwy stali uczniowie, by zapisać swoje nazwisko.

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.  Około stu kilogramów prezentów trafiło do powiatowego sztabu „Szlachetnej Paczki” z mirzeckiego gimnazjum, a w sobotę 7 grudnia do domu obdarowanej rodziny. Były wśród nich ubrania dla Piotrusia i Małgosi, środki czystości, artykuły spożywcze, artykuły piśmiennicze, słodycze, zabawki oraz najważniejsze – ciepło ludzkich serc, które otwierają się na potrzeby bliźnich.

Do akcji "Szlachetnej Paczki" włączyły się również mirzeckie sklepy:

  • "Kaj";
  • "Andi";
  • "Guzik";
  • sklep Jadwigi Barwin.

Piotruś i Małgosia wraz ze swoją mamą Ewą dziękują wszystkim gimnazjalistom, ich rodzinom, nauczycielom gimnazjum i firmom za udzieloną pomoc, życząc zdrowia i rodzinnego ciepła w nadchodzące święta. Do podziękowań dołącza sztab powiatowy „Szlachetnej Paczki”.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl