Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Śnieg spadł, to i św. Mikołaj przyjechał na saniach

08.12.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Grudzień na początku lubi sypnąć śniegiem, aby zapewnić dobrą sannę świętemu Mikołajowi.

 

 

 

Mikołaj w mirzeckim przedszkolu
Jest wesoły, nigdy się nie goli i pomimo że od dawna osiągnął już wiek emerytalny, jakoś się nie wybiera na zasłużony odpoczynek. Mowa oczywiście o świętym Mikołaju - sędziwym staruszku, który zimową porą wielce się trudzi, przemierzając najdalsze zakątki świata, by dotrzeć do grzecznych dzieci. W tym roku do przedszkolaków z Mirca dotarł dokładnie w dzień swoich imienin, 6 grudnia, punktualnie o godz. 10.00.

Zniecierpliwione maluchy oczekiwały świętego Mikołaja już od godzin porannych i bacznie nasłuchiwały, czy nie słychać w pobliżu jego kroków. Jakież było ich zdziwienie, gdy nagle gość pojawił się na placu przedszkolnym, a kiedy zabrzmiał dźwięk jego dzwoneczka, to już było pewne, że jest blisko.

Ku zdziwieniu wszystkich obecnych zastaliśmy podróżnego w dobrym zdrowiu i doskonałej kondycji, jakiej niejeden mógłby mu pozazdrościć. Faktem jest, że przybył pieszo i w ogóle nie wyglądał na zmęczonego. Widać dba o własne zdrowie.

Miły gość serdecznie wszystkich powitał, zajął zaszczytne miejsce i po krótkiej rozmowie z dziećmi, wręczył każdemu prezent-niespodziankę razem z dobrym słowem, jak na prawdziwego świętego przystało.  Nie zabrakło wierszy oraz piosenek, każdy bowiem chciał się przed gościem dobrze zaprezentować. Czy Mikołaj o tym wiedział?  Z pewnością sprawiło mu to wielką przyjemność, bo gdy zabrzmiały dźwięki wesołej muzyki, raźno ruszył do tańca z przedszkolakami i trzeba przyznać, że pomimo swojego sędziwego wieku radził sobie znakomicie. Jeszcze życzenia imieninowe dla gościa, tradycyjne „Sto lat”, pamiątkowa fotografia i niezwykły wędrowiec pożegnał się z dziećmi, by odwiedzić tych, którzy jeszcze go oczekują.

Ciekawych informujemy, że i tym razem święty Mikołaj przybył nie jak zwykle z Laponii, lecz z tureckiej Miry, gdzie nadal jest urzędującym biskupem.

Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że najmłodsi długo o nim nie zapomną. Następne niestety dopiero za rok, ale cóż to jest dla cierpliwych?

Dyrekcja i grono pedagogiczne przedszkola składają podziękowanie ks. Dariuszowi Jasińskiemu i rodzicom zaangażowanym w życie placówki (szczególnie Małgorzacie Zając) za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.
Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Katarzyna Grzesik


Szkoła Podstawowa w Trębowcu

W piątek, 6 grudnia Święty Mikołaj zawitał do Szkoły Podstawowej w Trębowcu. Obdarował wyczekujące go dzieci  słodkimi prezentami. Nie zapomniał także o nauczycielach i pracownikach obsługi. Dzieci podziękowały mu za odwiedziny wesołymi piosenkami i wierszami, a także zaprosiły Mikołaja do wspólnego tańca.
Tekst i foto: Anita Staszałek

Szkoła Podstawowa w Gadce
W gadeckiej szkole w dniu, gdy przychodzi św. Mikołaj, organizowane są mikołajki, na których oprócz wręczania prezentów jedna z klas wystawia przedstawienie. W bieżącym roku "Bajkę o rybaku i złotej rybce", będącą mikołajkowym upominkiem dla starszych kolegów, zagrała klasa I przygotowana przez wychowawczynię Annę Rafalską. Widzowie dowiedzieli się, że: "Chciwość nie popłaca. Tam złotą rybkę znajdziesz dziś, gdzie uczciwa praca". 
Po przedstaweniu przyszedł czas na prezenty.
Tekst: Anna Rafalska
Foto: Renata Piętak i Jolanta Potrzeszcz

Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
6 grudnia w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym zjawił się długo oczekiwany przez dzieci i kochany przez wszystkich Mikołaj. Główny bohater - jak przystało na Mikołaja - miał długą, białą brodę, a ubrany był w czerwony strój. W ręku trzymał dzwonek. On również cały rok czekał na dzień, w którym mógł najgrzeczniejszym wręczyć prezenty. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty i zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. Recytowały też wierszyki.  Każdy mógł usiąść obok Mikołaja, chwilę porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Śmiechu i radości było wiele. Spotkanie z Mikołajem było dla dzieci wielką frajdą.
Tekst i foto: Jolanta Węgrzyn

Szkoła Podstawowa w Małyszynie
„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na niego czekają…”

6 grudnia to dzień szczególnie ważny i wyjątkowy dla każdego dziecka. Najmłodsi z niecierpliwością czekają wtedy na Mikołaja. W tym roku św. Mikołaj pamiętał też o dzieciach ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie. Pogoda, jak na życzenie, w tym dniu stworzyła prawdziwie wyjątkową atmosferę. Nagle wszyscy zebrani goście usłyszeli radosny dźwięk dzwoneczków, które były znakiem, że Mikołaj zbliża się do szkoły. Gdy długo wyczekiwany gość w czerwonym stroju, z białą brodą i workiem pełnym prezentów odwiedził zerówkę, na twarzach wszystkich dzieci pojawił się szeroki uśmiech, bo w końcu to właśnie dla Mikołaja od kilku dni starannie przygotowywały piosenki i wierszyki. Gość usiadł na specjalnie przygotowanym dla niego tronie, przywitał się z każdym dzieckiem, poinformował, że przybywa z Laponii i zadał najważniejsze pytanie: ”Czy byłyście grzeczne?”. Następnie, siedząc wygodnie, podziwiał występ najmłodszych uczniów. Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wierszyki, a Mikołajowi tak się to spodobało, że ruszył do wspólnej zabawy z najmłodszymi. Wszyscy zgodnie z prawdą zaśpiewali także: „Mój kochany Mikołaju, cały rok czekałem. Byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem”. W nagrodę gość w czerwonym stroju wręczył każdemu dziecku prezent, nie zapomniał też o opiekunkach kl.0.

Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania dzieci wręczyły Mikołajowi prezent - laurki, które dla niego przygotowały i z których gość bardzo się ucieszył. Mikołaj obiecał zawitać tu również za rok. I tak dzień pełen radości i emocji dobiegł końca, ale z pewnością pozostanie on na długo w pamięci każdego dziecka.

Uczniowie klas I-VI w ramach prezentu mikołajkowego pojechali do kina Helios w Radomiu na film pt.”Kraina lodu”.
Tekst: Milena Michalska-Świercz
Foto: Marlena Borek-Kiełbasa

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl