Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Coś dla ducha i dla ciała

23.11.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Spektakl "Czary jesieni" i Dzień Marchewki to ostatnie wydarzenia w mirzeckim przedszkolu.

 

 

 

Coś dla ducha
W mirzeckim przedszkolu odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z teatrem, będące kontynuacją programu edukacyjnego „Wychowanie poprzez zabawę w teatr”. Działo się to 20 listopada w godzinach przedpołudniowych.

Najmłodsi widzowie obejrzeli spektakl pt. „Czary jesieni” przygotowany przez aktorów krakowskiej Agencji Artystycznej działającej pod nazwą – „ARTMA”. Motywem przewodnim przedstawienia były zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią w ekosystemie leśnym.

Teatrzyk obejrzały dzieci z wszystkich grup wiekowych, zgromadzone w sali rekreacyjnej. Czekała tam na nie wspaniała scenografia przedstawiająca jesienny las pełen barwnych liści i innych darów jesieni. Jak by tego jeszcze było mało, zaraz na scenie pojawiły się postacie znanych dzieciom zwierząt leśnych, które miały nie lada kłopot, bowiem musiały przygotować się do nadchodzącej zimy. Pełen humoru spektakl szybko zyskał aprobatę najmłodszych i wciągnął ich do wspaniałej zabawy.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat mieszkańców lasu i ich zwyczajów. Dowiedziały się też, dlaczego sójka „co roku wybiera się za morze, ale wybrać się nie może”. Na zakończenie aktorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce.

Profesjonalna gra aktorów, ciekawe kostiumy oraz wspaniała oprawa muzyczna zachęcały najmłodszych do słuchania, oglądania, dobrej zabawy i jednocześnie dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń. Następne spotkania z teatrem już wkrótce.

Warto nadmienić, że w tym niezwykłym przedsięwzięciu finansowo wsparła placówkę Przedszkolna Rada Rodziców.
Tekst i foto: Regina Stachowicz

Coś dla ciała
Miniony czwartek, 21 listopada, dla mirzeckich przedszkolaków był Dniem Marchewki. Kończył on cykl zajęć dydaktycznych poświęconych zdrowemu odżywianiu się i jednocześnie zachęcał niejadków do spożywania tego warzywa w różnej postaci, jako źródła wielu witamin.

Warzywa nie są zbyt lubiane przez najmłodszych, ale żeby je polubili nie trzeba wiele. Wystarczy odrobine zachęty ze strony dorosłych i sukces murowany. Dodajmy do tego jeszcze smaczne potrawy ciekawie podane no i oczywiście dobry przykład ze strony najbliższych. Właśnie dlatego w miejscowym przedszkolu zorganizowano Dzień Marchewki, którego głównym celem było poznanie wartości odżywczych i smakowych tego warzywa przez dzieci.

Inicjatorami owego niezwykłego święta były dzieci z grupy „Krasnoludków”, które z tej okazji pod czujnym okiem wychowawczyni Jadwigi Dudek zaprezentowały dla swoich kolegów i koleżanek ciekawą inscenizację pt. „Marchewkowy zawrót głowy”. Widzowie nie szczędzili braw aktorom, bo w istocie na nie zasługiwali a i prezentowali się wspaniale w przygotowanych na tę okazję kostiumach. Następnie dzieci z poszczególnych grup wiekowych wzięły udział w konkursach z nagrodami. Za najszybsze zjedzenie marchewki i najdłuższe skakanie można było otrzymać nagrodę w postaci dużych braw, zaś każdy uczestnik konkursu mógł wybrać sobie ulubiony owoc. Następnie rozpoczęła się wspólna degustacja marchewek na surowo oraz soku z tych właśnie warzyw.  Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zatańczyły „marchewkowy taniec” przy dźwiękach wesołej muzyki.

Mamy nadzieję, że od dzisiaj w przedszkolnej jadalni warzywa będą znikać z talerzy jak przysłowiowe „świeże bułeczki”, zaś najmłodsi cieszyć się będą dobrym zdrowiem, czego im wszyscy życzymy.
Tekst i foto: Regina Stachowicz

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl