Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Ratujemy i uczymy ratować

18.11.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

14 listopad 2013r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem odbyły się kilkugodzinne warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy pt. „Ratujemy i uczymy ratować”.

 

 

Program warsztatów obejmował szeroki zakres treści (co to jest pierwsza pomoc, łańcuch przeżycia,  bezpieczeństwo i rozpoznanie sytuacji, wzywanie pomocy, numery alarmowe, działania ratunkowe, oddechy ratunkowe, masaż serca, pozycja boczna ustalona, krwawienia, zadławienia, oparzenia, złamania, omdlenia, atak padaczki). Zajęcia prowadzone były różnymi metodami: podającymi i aktywizującymi. Spotkanie rozpoczęła krótka pogadanka, która wyjaśniła cel zajęć. Następnie „burza mózgów” pokazała jak dzieci rozumieją pojęcie „pomocy”. Prezentacja multimedialna i i filmy instruktażowe wzbogaciły wiedzę uczniów z zakresu udzielania pierwsze pomocy.

Praca w grupach z podręcznikiem do nauki pierwszej pomocy (otrzymaliśmy go od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy) utrwaliła niezbędne zagadnienia. Pokaz udzielania pierwszej pomocy i indywidualne ćwiczenia udzielania pomocy wywołały wiele emocji. Warsztaty zakończył egzamin kontrolny i wręczenie certyfikatów ukończenia kursu pierwszej pomocy. Zajęcia przygotowały i prowadziły nauczycielki Maria Bernatek i Jolanta Zawisza pod czujnym okiem pielęgniarki środowiskowej z Mirca pani Reginy Seweryn, która wykonała pokazy udzielania pierwszej pomocy i nadzorowała indywidualne m.in. na manekinach. Sądzimy, że zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczniów i że w razie potrzeby będą umieli wykorzystać wiedzę zdobytą na warsztatach.
Tekst: Maria Bernatek
Foto: SP Jagodne

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl