Wtorek, 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Metodego, Kiry

Strona główna

Szlachetne zdrowie

07.11.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W związku z realizowanym  cyklem edukacyjnym "Dbamy o zdrowie" dzieci z mirzeckiego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach promujących zdrowy styl życia. Spotkały się również z  zaprzyjaźnioną pielęgniarką z miejscowego Ośrodka Zdrowia, która podała im prostą receptę na zdrowie.

 

Jak cenne jest dla nas zdrowie zazwyczaj dowiadujemy się, gdy je utracimy. O wiele prościej byłoby jednak gdybyśmy dbali o nie codziennie. To w gruncie rzeczy nie jest wcale trudne, wymaga jednak pewnego wysiłku z naszej strony, może trochę więcej czasu, systematyczności i przede wszystkim chęci. My dorośli doskonale to rozumiemy, dzieci zaś dopiero uczą się właściwych nawyków gwarantujących ten błogi dla duszy i ciała stan.Dlatego właśnie edukację prozdrowotną i ekologiczną należy rozpocząć już w przedszkolu, bowiem: "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał".

Dużą wiedzę na ten temat posiadają miejscowe przedszkolaki, które poznały zasady zdrowego żywienia, znaczenie higieny oraz ruchu na powietrzu dla zdrowia i lepszego samopoczucia.Warto nadmienić, że placówka posiada certyfikat "Bezpieczne przedszkole" i jednocześnie jest uczestnikiem programu przebiegającego pod hasłem "Zdrowy początek". Program ten promuje nawyki prozdrowotne i  świadomość ekologiczną najmłodszych.

Aby przekazywane informacje były bardziej wiarygodne, przedszkolaki odwiedziła pielęgniarka szkolna Regina Seweryn, prezentując niezwykle pouczającą pogadankę na temat zdrowego stylu życia. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały mądrych rad i jednocześnie udzielały trafnych  odpowiedzi na zadawane pytania. Niektórzy z lękiem jednak spoglądały na biały fartuch, który pewnie kojarzył im się z nieprzyjemnymi wspomnieniami. Nie było jednak żadnych zastrzyków, bo w zamian nasz gość zaprezentował przedszkolakom przedmioty, którymi codziennie posługuje się służba zdrowia. Stetoskop, ciśnieniomierz oraz glukometr cieszyły się wyjątkowym powodzeniem, bo każdy mógł posłuchać bicia serca kolegi i dokładnie sprawdzić jak działa ciśnieniomierz. Tak więc "syndrom białego fartucha" wyniósł się z przedszkola na dobre. Na zakończenie tego niezwykłego spotkania wszystkie dzieci otrzymały od pielęgniarki upominki, które będą im przypominać, że warto dbać o własne zdrowie.

Serdecznie dziękujemy Reginie Seweryn pielęgniarce  z miejscowego Ośrodka Zdrowia za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia.
Tekst i foto: Przedszkole w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl