Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Przedszkolaki u stomatologa

07.11.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Maluchy z przedszkola w Mircu udały się z wizytą do specjalistycznej przychodni stomatologicznej pod wdzięczną nazwą "Dent-Ala" w Starachowicach, by wziąć udział w realizowanym tam projekcie dotyczącym profilaktyki, diagnostyki i leczenia zębów najmłodszych pacjentów.

 

 

Nie trzeba nikomu przypominać jak ważna dla  zdrowia  jest higiena jamy ustnej i  stan uzębienia, lecz choć wiemy o tym doskonale to przed wizytą w gabinecie stomatologicznym dzieją się z nami dziwne rzeczy i to niezależnie od wieku. No cóż, może zabiegi nie są zbyt przyjemne, lecz współczesna stomatologia wzbogacona nowoczesnym sprzętem, można rzec, czyni cuda.

Aby najmłodsi pozbyli się lęku przed pierwszą wizyta w tajemniczym gabinecie, warto udać się na pierwsze spotkanie adaptacyjne.

W takim właśnie celu miejscowe  przedszkolaki udały się do wyżej wymienionej przychodni stomatologicznej. Podróż autokarem to sama przyjemność, zwłaszcza, że dzieci nie mają zbyt wiele okazji, by podróżować tym środkiem transportu. Ale to nie koniec przyjemności. W zaprzyjaźnionej przychodni  "Dent-Ala" dzieci najpierw zwiedzały pomieszczenia, potem zaś wysłuchały pouczających rad stomatologa dotyczących dbałości o stan uzębienia, począwszy od codziennej  higieny jamy ustnej, poprzez właściwe odżywianie, aż po częste, systematyczne wizyty kontrolne u specjalisty. Następnie wszyscy mali pacjenci bez jakiegokolwiek lęku wchodzili do gabinetu, szeroko otwierali buzię, a uśmiechnięta pani stomatolog z łatwością czyniła swoją powinność. Za odwagę każdy przedszkolak dostał pamiątkowy dyplom dzielnego pacjenta, który zobowiązuje do dalszego leczenia zębów, lakowania, lakierowania i zabiegów ortodoncyjnych.

Warto nadmienić, że przychodnia wzbogaciła się o nowoczesny, wysokospecjalistyczny sprzęt w tym unit przystosowany wyłącznie dla dzieci, gwarantujący małym pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną, a wszystko w związku z realizowanym projektem współfinansowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa.

Wszyscy uczestnicy wycieczki w doskonałych humorach wrócili do przedszkola i obiecali, że od dzisiaj będą dbać o swoje zęby, by mieć piękny i zdrowy uśmiech, zatem cel został osiągnięty.

Dyrekcja,  pedagodzy oraz wdzięczni pacjenci z Publicznego Przedszkola w Mircu wraz z rodzicami składają serdeczne podziękowanie pracownikom Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Dent-Ala" w Starachowicach za  miłe spotkanie i objęcie opieką stomatologiczną przedszkolaków.
Tekst i foto: Przedszkole w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl