Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Poznają smaki zdrowia

24.10.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W Szkole Podstawowej w Osinach odbyły się edukacyjno-kulinarne warsztaty dla dzieci klas młodszych prowadzone przez kierownika Sekcji Informacji i Promocji Agencji Rynku Rolnego Oddział Terenowy Kielce.

 

 Warsztatom przyświecało hasło: „I dziewczyny i chłopaki pragną poznać zdrowia smaki”. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie poprzez zabawę utrwalali zasady zdrowego odżywiania oraz poznawali zalety produktów, których spożywanie ma ważne znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju. Dzieci miały możliwość popisania się wiedzą, rozwiązując „zdrowe” zagadki i rebusy, dokańczając przysłowia i wyjaśniając powiedzenia związane ze zdrowym odżywianiem. Zagadki przygotowane przez kucharza wymagały od dzieci sporej odwagi, choćby przy okazji wypijania z zawiązanymi oczami nieznanej „mikstury”. Dzieciaki doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wreszcie nadszedł czas na główny element edukacyjnej zabawy. Najpierw jej uczestnicy starannie umyli ręce i wtedy na stolikach zaczęły pojawiać się kolejno coraz to nowe elementy potrzebne przy wykonywaniu finałowego zadania. Po chwili wszystko było już jasne. Każda grupa musiała przygotować smaczne i zdrowe danie. Najmłodsi zmagali się z wykonaniem koreczków, uczniowie klasy II przygotowywali sałatkę owocową, natomiast klasa III robiła kolorowe kanapki. Wszyscy zabrali się do pracy z ogromnym zapałem i po krótkim czasie można było podziwiać jej efekty. Wszystkie potrawy były niesamowicie kolorowe i wyglądały smakowicie. Prowadzący warsztaty wskazali na ich walory, pochwalili wiedzę i umiejętności młodych „kucharzy”, wręczyli im drobne upominki, a następnie zaprosili wszystkich uczniów na degustację.

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl