Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Złote filatelistki z Tychowa Starego

22.09.2013 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od 9 do 15 września 2013r. miała miejsce w Koszalinie Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna III stopnia "Debiuty XV – Koszalin 2013”. Zakończyła się ona wspaniałym sukcesem uczennicy Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym Aleksandy Barszcz i jej opiekunki Ali Bonio.

 

Mimo że z nazwy wystawa jest ogólnopolską, to w rzeczywistości można ją traktować jak międzynarodową, gdyż wzięli w niej udział filateliści z  Czech, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Wystawa ta w sposób szczególny wpisuje się w kalendarz obchodów jubileuszu 55-lecia KSM ,,Przylesie” oraz jubileuszowej- XV edycji ,,Debiutów”.  Przyznanie eksponatom wysokich wyróżnień podkreśla poziom filatelistycznej imprezy.

Ocenę eksponatów poprzedziło sprawdzenie ich zakwalifikowania do poszczególnych klas wystawowych. W ocenie stosowano metodę punktową zgodnie z regulaminem PZF, Regulaminem Sądu Konkursowego i Regulaminem Wystawy.

Ala Bonio - nauczycielka języka polskiego, która prowadzi Młodzieżowe Koło Filatelistyczne w Szkole Podstawowej w Tychowie Starym - Okręg Kielce jest dumna i szczęśliwa, że aż dwa przygotowane w jej kole eksponaty zdobyły złote medale.

Medal pozłacany i puchar w klasie do lat 15. zdobyła Aleksandra Barszcz. Jej eksponat nosił tytuł: ,,Na podwórku u mojej babci”. Medal duży pozłacany i puchar zdobył również drugi eksponat, tym razem zespołowy, ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym wykonany w klasie młodzieżowej. Nosił on nazwę ,,Kwiaty są radością, poczuj ją!”

Należy zaznaczyć, że eksponaty były prezentowane na Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej po raz pierwszy i od razu zdobyły bardzo wysokie wyróżnienia !

Na sukces złożyła się tytaniczna wręcz praca wykonana w czasie wakacji przez Alę Bonio prowadzącą Koło Filatelistyczne.

Jeden dzień imprezy (sobota) poświęcony był filatelistycznym konkursom. Tu również zabłysnęły obydwie nasze reprezentantki. Aleksandra Barszcz wygrała kolejny złoty puchar za zbudowanie minizbioru pt. ,,Nasza droga do wolności”. Zwycięsko z konkursowych zmagań wyszła także jej opiekunka Ala Bonio. Obydwie panie wróciły do domu z licznymi, cennymi nagrodami.

J.R.
Foto: SP Tychów Stary 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl