Piątek, 3 lipca 2020
imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Strona główna

Wydarzenia minionego roku

01.01.2011 | Napisał: Admin | Kategoria: O gminie

Listopad - pierwsza sesja Rady Gminy z nowym wójtem - Markiem Kukiełką.Miniony rok stał pod znakiem niezwykle gwałtownych zjawisk meteorologicznych, narodowej żałoby i wyborów. Pokrótce przypominamy niektóre z wydarzeń, o których pisaliśmy na naszej stronie.

 

Styczeń
Początek roku przynosi nienotowane od wielu lat opady śniegu. W gminie trwa zmasowana akcja usuwania białego puchu z dachów szkół i budynków użyteczności publicznej. W wielu gospodarstwach pod ciężarem białego puchu przewracają się stodoły. 

Luty
Na dobre rozpoczyna się kariera modych siatkarzy prowadzonych przez Przemysława Strabanika. Za rok będą należeli do krajowej czołówki.

Marzec
Po raz ostatni przyjeżdża na spotkanie z mieszkańcami Mirca poseł Przemysław Gosiewski Za miesiąc zginie w katastrofie prezydeckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Kwiecień
W kościołach na terenie gminy, podobnie jak w całej Polsce, odprawiane są msze za ofiary smoleńskiej katastrofy. 
We wtorek 13 kwietnia ks. kan. Daniel Kobierski odprawił uroczystą mszę, w której uczestniczyli radni, wójt Bogusław Nowak, poczty sztandarowe mirzeckich szkół, przedstawiciele mirzeckich strażaków i licznie zgromadzeni wierni. Po mszy wszyscy przeszli pod krzyż misyjny, gdzie przewodniczący rady Jan Kruk złożył wieniec w hołdzie zmarłym, a radni zapalili znicze. 

Maj
Tuż przed Dnim Dziecka następuje symbolicznie otwarcie przedszkola. Z tej okazji zorganizowany zostaje rodzinny festyn przerwany przez niezwykle silną burzę połączoną z gradobiciem. 

Czerwiec
Miesiąc po jednej z największych powodzi, która dotknęła Polskę w maju, w całej gminie zbierane są dary dla poszkodowanych. Kilkanaście tysięcy złotych i kilkadziesiąt ton zboża zostaje przekazane dla mieszkańców z okolic Połańca. 

Lipiec
4 lipca cała Polska żyje wyborami następcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W gminie Mirzec sympatia wyborców jest zdecydowanie po stronie jego brata - Jarosława Kaczyńskiego (72%). 

Sierpień
Dożynki jak zwykle stanowią najważniejsze wydarzenie sierpnia tym bardziej, że wystąpiła na nich sama "Mandaryna" - Marta Wiśniewska. 

Wrzesień
Początek miesiąca to kolejne obfite opady deszczu i podtopienia. Nauka w gimnazjum rozpoczyna się z opóźnieniem, a w "Modrzewiowym Dworku" podsumowywano Program Integracji Społecznej.

Październik
Rusza remont Ośrodka Zdrowia w Mircu, w gimnazjum zaś startuje kolejny wielki projekt edukacyjny "Rozwijam skrzydła zainteresowań". 

Listopad
Następne, tym razem samorządowe, wybory i historyczna zmiana. Urząd wójta obejmuje Marek Kukiełka. Jego poprzednik - Bogusław Nowak rządził gminą 20 lat. 

Grudzień
Umiera proboszcz parafii w Gadce ks. kan. Kazimierz Kapusta. 
Z pierwszym dniem grudnia nadchodzi sroga zima i trwa do dziś.

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl